امروز: یکشنبه 27 مرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق قوانین کیفری برگلری

دانلود تحقیق قوانین کیفری برگلری دسته: حقوق
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 77 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 12

در حقوق جزای اختصاصی هدف مقنن از جرم ورود غیر مجاز به منزل غیر حمایت از منزل و حریم خصوصی افرادوجرایم علیه شخصیت معنوی افراد است که ارتباط مستقیم با آرامش روحی و جسمی ساکنان منازل دارد

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

فهرست مطالب

مقدمه. 1

مجازات سرقت.. 2

جرم سرقت در قانون جدید. 6

جریان پرونده 7

رای دادگاه 8

تحلیل رای.. 9

منابع. 10


مقدمه

در حقوق جزای اختصاصی هدف مقنن از جرم ورود غیر مجاز به منزل غیر حمایت از منزل و حریم خصوصی افرادوجرایم علیه شخصیت معنوی افراد است که ارتباط مستقیم با آرامش روحی و جسمی ساکنان منازل دارد . البته این جرم به علت ارتباط بسیار نزدیکی که با ارتکاب جرایم علیه اموال دارد در تعدادی از کشور هاجزء جرایم علیه اموال طبقه بندی شده است در طول تاریخ همواره مسکن افراد مورد توجه و حمایت ادیان و جوامع بشری بوده و در جهت حفظ حرمت آن تلاش های زیادی شده است. دین مبین اسلام و معصومین در روایات و احادیث مختلف به مسکن اشخاص به دیده احترام نگریسته و مردم را از تعرض به خانه های دیگران بدون اجازه صاحبخانه بر حذر داشته اند.قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تنها اصلی که به حرمت منازل اشخاص پرداخته اصل 22 قانون اساسی می باشد و مقنن نیز در ضمانت کیفری آن مواد 694 و 580 برای مرتکبین جرم مجازات پیش بینی نموده است.هم اکنون در قوانین کیفری انگلیس این جرم که تحت عنوان جرم برگلری می باشد در سه قانون سرقت تعریف گردیده است که شامل قانون سرقت 1968 و قانون سرقت 1978 و قانون سرقت می باشد1996 که حدود و ثغور آن و حقوق افراد را به طور اعم در ملک و به طور اخص در مسکن مشخص می نماید.

سرقت در کشور ما انواع مختلفی دارد که معمولا به سرقتهای حدی و تعزیری تقسیم می شود . سوالی که برای بیشتر مردم پیش می آید این است که چرا دست سارقین قطع نمیشود ؟ مگر احکام اسلام در قوانین کیفری ما نیامده است ؟

مجازات سرقت

برابر قوانین شرعی و مقررات کیفی برای اجرای حد سرقت باید شرایطی باشد که هر یک از این شرایط نباشد امکان اجرای حد نیست که عبارتند از :

  1. سارق باید بالغ باشد .
  2. سارق به سرقت وادار نشده باشد و بداند که مال دیگری را می رباید.
  3. سارق بداند که این عمل حرام است و صاحب مال ،مال را در حرز قرار داده باشد.
  4. سارق در حال اضطرار سرقت نکرده باشد .
  5. سرقت در سال قحطی صورت نگرفته باشد.
  6. سارق مال را به قصد دزدی برداشته باشد .
  7. مال مسروقه در حرز متناسب قرار گرفته باشد .
  8. مال مسروقه از اموال دولتی و وقف نیاشد.

با این شرایط بسیار نادر و بعید است که بتوان این شرایط را در کنار هم دید و حد سرقت را بر سارق اجرا کنیم .البته باز هم شرایطی برای اجرای حد دارد مانند پیش از شکایت صاحب مال سارق را نبخشیده باشد یا سارق قبل از اثبات جرم از این گناه توبه نکرده باشد .

غیر از مواردی که گفته شد سرقت های وجود دارد که به آنها اصطلاح "سرقت های تعزیری" می گویند. که عبارتند از :

  1. سرقت مقرون به آزار باشد یا به طور مسلحانه :

فایل ورد 12 ص

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : قوانین کیفری برگلری , مجازات سرقت , جرم سرقت در قانون جدید , مال مسروقه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر