امروز: جمعه 22 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق توسعه فرهنگ حفظ محیط زیست

دانلود تحقیق توسعه فرهنگ حفظ محیط زیست دسته: محیط زیست
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 25 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

محیط زیست انسان عبارت است از مجموعه عوامل طبیعی و مصنوعی و اجتماعی كه در اطراف او وجود دارد و بر زندگی اش تأثیر می گذارد و از او تأثیر می گیرد

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

از واژه "فرهنگ" تا كنون تعریف های متعددی شده است. هركدام از این تعریف ها درواقع گوشه ای از واقعیت فرهنگ راروشن كرده اند.فریدمن فرهنگ را چنین تعریف می كند: راه حل گروهی برای مسائل مختلف زندگی انسان كه شكل روابط میان انسانها و روابط انسان با محیط خود را تعیین می كند.تایلور درنیمه قرن نوزدهم فرهنگ را به عنوان توانایی ها و عادات به دست آمده به وسیله بشر تعریف كرده است. ازنظر او فرهنگ عبارت است از: تمام رسوم، هنرها، علوم، مذهب و رفتار سیاسی به عنوان اجزای به هم پیوسته ای كه یك كل را تشكیل می دهدو متمایزكردن جامعه ای از جامعه دیگر را امكان پذیر می كند.  

امروزه فرهنگ شناسان ضمن اینكه بر "الگوهای چندگانه" فرهنگی و تنوع فرهنگی تأكید می كنند، بر این باور نیز هستند كه یك "فرهنگ جهانی "در حال شكل گیری است كه ضمن تأثیر پذیری از فرهنگ های رایج درجهان، خود نیز یك محورهای مشخص فرهنگی را بر دیگر فرهنگ ها درجوامع القا می كند. اگر به این دو نكته فرهنگی توجه كنیم به این نتیجه دررابطه با محیط زیست خواهیم رسیدكه فرهنگ های متنوع با محیط زیست به گونه های متفاوتی برخورد می كنند و هر فرهنگی آزمونهای خاص خود را برای حفظ محیط زیست دارد. از سوی دیگر، فرهنگ جهانی با اهداف ویژه خود در سراسر جهان برخوردی مشابه با محیط زیست خواهد داشت و بدون توجه به خواسته های بومی جوامع بر محیطهای زیست متفاوت مسلط می شود و هنجارهای خود را بر آنها تحمیل می كند در نتیجه می توان از بحرانهای زیست محیطی جهانی صحبت كرد،البته لازم است قبل از اشاره به فرهنگ حفظ محیط زیست و توسعه آن برای آشنایی و درك بیشترمحیط زیست را تعریف كرده و به    مشكلات و بحرانهای محیط زیست اشاره ای داشته باشیم.

محیط زیست انسان عبارت است از مجموعه عوامل طبیعی و مصنوعی و اجتماعی كه در اطراف او وجود دارد و بر زندگی اش تأثیر می گذارد و از او تأثیر می گیرد.

زندگی مدرن و صنعتی امروزی انواع بحران ها و آلودگی ها را برای محیط زیست به وجود آورده است.گرم شدن ناشی از افزایش گازهای گلخانه ای، شكاف لایه ازن ناشی از مصرف CFC، آلودگی هوای شهر ها،آلودگی آب و خاك ، بارش بارانهای اسیدی و ... هركدام به نحوی یك بحران و مشكل محیط زیست به شمار می آیند كه اثرات منفی و بدی برروی زندگی انسان و سایر جانداران می گذارند. دودكارخانه ها و خودروها و انواع سروصداها، فضاهای شهری را تسخیر كرده و اجازه نفس كشیدن راحت و استنشاق هوای آزاد به ساكنان شهرها نمی دهد.آلودگی صوتی می تواند باعث افزایش سطح تنش و استرس شده و بحران شدیدی را در زندگی روزمره ایجاد نماید. همچنین

می تواند باعث تپش قلب، فشار خون، ونیز بیخوابی گردد.آلودگی آب باعث مرگ و میر ماهیان وآبزیان دیگر می شود.

حال، محیط زیست آلوده را با ابزار فرهنگی می خواهیم نجات بدهیم. به عبارت دیگر، چه باید كرد؟ آیا فرهنگ و فرهنگ سازی دررابطه با حفظ محیط زیست به داد انسان مدرن خواهد رسید؟برای گسترش فرهنگ زیست محیطی در جامعه لازم است در پی شناخت میزان دانش و نگرش افراد جامعه بوده، تا بتوان بر مبنای نیاز افراد برای درك بیشتر از مفهوم محیط زیست، حفظ ونگهداری آن برنامه ریزی كرد. بادادن آگاهی و اطلاعات كافی به افرادجامعه و فراهم كردن مدلهای اجتماعی كه بتوانند فرهنگ زیست محیطی را اجرا كنند نه تنها گسترش فرهنگ زیست محیطی تسهیل پیدا می كند، بلكه موجب تقویت روحیه و شناخت بیشتر افراد از ارتباط آنان با محیط زیست خود می شود.در این زمینه می توان به موارد زیر اشاره كرد :

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : توسعه فرهنگ , حفظ محیط زیست , مجموعه عوامل طبیعی , محیط زیست آلوده

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر